وی آی پی ها

ایجاد چرخه تخفیف مداری با همکاری شرکت به پرداخت ملت و شرکت مهندسی نرم افزاری شقایق

+98 3132238379 بهروز رضازاده
info@vipiha.com

مشتری مداری (تخفیف مداری)

مشتری مداری (تخفیف مداری)

مشتری مداری (تخفیف مداری)

همه ما میدانیم هر شغل یا تجارتی به مشتری خود وابسته است و در بازار کنونی که رقابت بسیاری وجود دارد ( دست زیاد شده است ) نگه داشتن یا حفظ مشتری نمی گزارد که ما یک پله به عقب بر گردیم. صاحبین مشاغل  باید هر روز به دانش خود بیفزایند، اگر این چنین رفتار نکنند حذف میشوند.
اگر اشتباه کوچکی در نحوه برخورد رخ دهد منجر به رنجش مشتری شده، مشتری تصمیم میگیرد مجددا به آن شغل مراجعه نکند، با توجه به اینکه دست زیاد شده است رقبای کاری شما که از نظر دانش قدر هستند مشتری را به سمت خود می کشند و به این صورت شما رفته رفته  حذف می شوید. در این راستا تجارت ها، شرکت ها، و یا مشاغلی موفق تر هستند که بتوانند محصول و یا خدمات با کیفیت تری به مشتری خود ارائه دهند. ما تلاش کردیم تا بتوانیم مفاهیمی را در این مقاله بگنجانیم که شما را با مفاهیم و درک مشتری مداری بیشتر آشنا کنیم. اگر مشتری با حالت نارضایتی شما را ترک کند می تواند حس بد خود را انعکاس دهد و حتی چندین نفر از اطرافیان خود را درگیر حس خود کند.

در این حالت شما بجای یک مشتری چند تا مشتری را از دست دادید. مشتریان شما امروزه قادرن نظرات، احساساتشون رو از طریق رسانه ها برای دوستانشون به بفرستند. به همین خاطر ایجاد یک تجربه متفاوت از خرید محصول یا خدمات به ایجاد یک احساس خوب از مشتری اهمیت بالایی دارد.


 شما باید در کار خود طوری پیش بروید که نزدیکان مشتری هاتون رو به سمت خودتون بکشید. باتوجه به اینکه در هر شغلی به قول معروف دست زیاد شده، ایجاد آدات ( فرهنگ ) مشتری مداری از اهمیت بسیار بالایی دارد که شما نباید آن را دست کم بگیرید.

بر اساس آمار در سال 2012 تنها 27 درصد از مشاغل ( برندها ) توانسته اند رشد مطلوب ( عادی ) را در راه  و رسم مشتری مداری بدست بیاورند. 64 درصد از بقیه متوسط ، ضعیف و خیلی بد بوده اند.

تقریباً 89 درصد از مشتریان ( مصرف کنندگان ) به مشاغل، شرکت های دیگری مراجعه کرده اند و بیشتر از 60 درصدشان حاض ند برای اینکه احساس بهتری از خرید داشته باشند هزینه خیلی بیشتری را قبول کنند.

پس نتیجه می گیریم هر چه سریعتر این اصول ( اصول مشتری مداری ) را مطالعه کنید و جامه عمل بپوشانید :

  • با مشتری خود رفتاری پسندیده داشته باشید

هر چقدر روابط عمومی شما بالاتر باشد شما موفق تر هستید. چون تجربه ثابت کرده که مشتری شما در صورت رضایت با 4 و یا حتی 6 نفر از دوستان و نزدیکانش صحبت می کند. در بر قرار کردن ارتباط با مشتری خیلی خشک نباشید در حین این که کمال ادب را رعایت می کنید، فرصتی را برای یک گفت و شنود ایجاد کنید.

 

  • به مشتری های خود احترام بزارید

تحقیقات نشان داده که تقریباً یک سوم مردم تجربه  برخورد بد با فروشنده و یا حتی مدیر فروشگاه را داشته اند و 85 درصد از آنها با اطرافیانشان راجب این برخورد ناشایست صحبت کرده اند.

این جور صحبت ها خیلی زود به صورت دهان به دهان پخش می شود و می تواند تا مدت ها عواقب بدی برای شما داشته باشد. شما باید حتی با کسانی که برخورد خوبی با شما  ندارند به خوبی رفتار کنید و صبر پیشه کنید، از این موقعیت استفاده کنید و از مشتری بخواهید دلیل رفتارش را برای شما بازگو کند.

 

  • سعی کنید به طور کامل به صحبت های مشتری گوش دهید

یکی از مهمترین اصول در این روش گوش دادن است. شما به هیچ عنوان نباید از یاد ببرید مشتری های شما هستند که به رونق کسب و کار شما کمک می کنند.

 

  • شما باید انعطاف بخرج دهید و رضایت مشترهاتون رو جلب کنید

یکی دیگر از مهمترین اصول در زمینه مشتری مداری رضایتمندی مشتری از شماست و می توان اولین دلیلی که منجر به از دست رفتن مشتری می شود ناراضی بودن مشتری از خدمتی است که شما انجام می دهید.
شما باید تمام توانی خود را بکار بگیرید تا بتوانید تا جایی که می شود بی  عیب و نقص عمل کنید. شما باید همواره یک پیشنهاد ویژه برای مشتری هاتون داشته باشید. مثل ( جایزه، اشانتیون، قرعه کشی، فروش ویژه، ارائه کاتالوگ محصول، رائه کیف یا ساک دستی برای حمل محصول، ارائه شبکه های اجتماعی شغلتون و یا ایمیل شما ) در این صورت شما متوجه میشوید که مشتری چقد احساس بهتری از خرید محصول و یا خدمات  شما دارد و در نتیجه در این عرصه رقابت شما از رقبای خود پیشی گرفته اید.

 

  • نشان دهید که برای مشتری ارزش قائل هستید

یکی از اصول بازار یابی اینکه شما برای مشتریتون ارزش ویژه ای قائل بشید. شما می بایست به نظر مشتری های که دارید ( چه مشتری های دائم و چه مشتری های رهگزر ) اهمیت دهید، به درخواست های که از شما دارند تا جای که امکان دارد جامه عمل بپوشانید. سعی کنید در مورد ایده هایی که به ذهنتان می رسد نظر آنها را بپرسید.

 

 

  • اعتماد سازی را در راس امور مشتری مداری قرار دهید.

برای اینکه درک کنید اعتماد سازی چقدر در روند کار شما تاثیر گذار است. این را بدانید که اگر مشتری یک بار ناراحت مغازه شما را ترک کرد اگر این شانس را داشته باشد دوباره برگردد باید 12 بار پی در پی با احساس رضایت مغازه شما را ترک کند تا تجربه آن یک بار خرید بد را فراموش کند.  
اعتماد سازی یکی از با ارزش ترین دارایی های شما می باشد. همه مواردی که پیش از این به آن ها اشاره کردیم برای اینست که اعتماد مشتری را بدست آوریم. شما باید آنها را در جریان دگرگونی های کاری خود و ایجاد تغییرات قرار دهید.
اگر بخواهیم مثالی در این مورد بزنیم اینستاگرام مورد مناسبی است. اینستاگرام به این نتجه رسید که سرویس خدمات رسانیش رو به روز ( update ) کنه. ولی درمود تغیراتی که می خواست انجام بده برای اعضاش اطلاع رسانی عمومی نکرد. این امر باعث شد خیلی از طرف دارهاش گله مند و ناراحت و یا حتی عصبانی بشن. اینستاگرام خیلی از کاربرهایی که داشت رو از دست داد به حدی کاربرها عصبانی شدند که اینستاگرام از انجام این عمل منصرف شد و توانست اوضاع را کنترل کند ولی اعتماد کسانی که عضو این شبکه اجتماعی بودند را تا حدودی از دست داد.

 

  • به حرف های که میزنید دقت کنید و به آنها جامه عمل بپوشانید

حرف هایی که شما میزنید مانند بند های یک قرار داد می باشد شما میبایست پیگیر قول هایی باشید که به مشتری هایتان می دهید و درنتیجه می بایست در برآورده کردن انتظارهایی که مشتری ها از شما دارند همیشه ثابت قدم بمانید تا موفق شوید.

اگر یک مقدار ریشه موفقیت را جستوجو کنید متوجه می شود که موفقیت چیزی جز با مشقت وسرسختی پیگیری بدون نیست.

 

  • این اصل را همیشه به خاطر بسپارید که همیشه حق با مشتری است

موفقیت کاری شما به هیچ عنوان مهم نیست. همیشه و همیشه حق با مشتری است. این مهم ترین اصل  است که شما را در زمینه فروش به جلو حل می دهد و با پیروی از این اصل مهم می توانید کسب و کارتون رو توسعه بدید.

 جمله ای را برای مشتری خود به کار ببرید که احساس رضایتمندی را در مشتری به اوج برساند

به هیچ عناون نباید کاری کنید که مشتری شما را از یاد ببرد مثلاً می توانید در مناسبتهای خاص به مشتری هایتان پیام بدهید و شما با این کار به مشتری خاطرنشان می کنید که او را فراموش نکرده اید

به کارمندانتون آموزش دهید تا بتوانند در مواقعی که مشتری با نا راحتی وارد مغازه می شود او را با جو تازه ای آشنا کنند.

 

  • مهربان باشید و قدردان

تشکر و مهربانی شاه کلید ارتباط شما با مشتری هاست.

مردم یا مشتری ها دوست دارند که آنها را بالا ببرید، برایشان ارزش و احترام قائل شوید همیشه از آنها به خاطر اینکه شما را انتخاب کرده تحسین کنید. برای رونق در کسب و کارتون از واژه متشکرم ( تشکر ) استفاده کنید. خواهید دید که این واژه چگونه رونق را به شما روز به روز بیشتر می کند.

دسته ها: بلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.